Dzisiaj sprawdzimy kondycję polskich stron www, pod względem zaprojektowanej grafiki. W zestawieniu znalazło się dziesięć polskich stron www, które w ostatnim czasie zwróciły moją uwagę pod względem ciekawej grafiki czy designu. Starałem się dobierać w miarę możliwości zróżnicowane projekty, żeby nie było zbyt monotonnie. Kolejność przypadkowa, zapraszam do lektury.

10. diseasestudio.com

Na pierwszy ogień strona wykonana przez wrocławskie studio ko-ko. Moją uwagę zwrócił bardzo fajnie zaprojektowany rysunek w tle, oraz idąca za nim kolorystyka nawiązująca do mojej ulubionej kawy cappucino. Nowocześnie, przejrzyście, stylowo!

09. jspbs.pl

Kolejny przykład, pokazujący jak wiele daje dobrze przygotowane zdjęcie w tle. Bardzo przyjemna, stonowana kolorystyka idealnie pasująca do tematyki strony.

08. youtube.com/atrapy

Tutaj ciekawostka! Co powiecie na rozpadającą się stronę youtube? Robota wykonana przez legendarne polskie studio K2. To trzeba zobaczyć!

07. www.liptonicetea.pl

Jeśli chodzi o strony korporacyjne, takie jak Lipton, możemy być pewni, że prezentować będą one najwyższą jakość. Do takich projektów zatrudniane są tylko profesjonalne studia, z zapleczem sprawnych programistów i grafików. Nie wiem które studio popełniło ostatnią odsłonę liptona, ale pod względem graficznym prezentuje się bardzo orzeźwiająco.

06. nikpol.rafamalk.pl/

Projekt Rafała Urbaniaka. Świetnie przygotowana grafika prezentująca ofertę klienta, dużo tekstur i detali, czyli to co lubię w jego projektach najbardziej.

05. www.roleski.pl

Rewelacyjna strona wykonana przez Hubera Paderskiego ze studia Creativehad. Ilość i dopracowanie szczegółów po prostu miażdży, warsztat dopracowany do perfekcji.

04. www.strzyg.com/strony/thefoo

Jako że w zestawieniu nie mogło zabraknąć stron flashowych, polecam bardzo przyjemną stronę zespołu the Foo. Projekt wykonany przez Strzyga (Tomasza Nowaka) grafika i animatora.

03. www.oliwa-hiszpania.pl

Teraz trochę minimalizmu. Projekt Magdaleny Święckiej. Przejrzysta, nowoczesna grafika z ciekawym systemem nawigacji – nie ma podstron tylko długaśny rollup, po kliknięciu w pozycję w menu jesteśmy przewijani do odpowiedniego miejsca na stronie.

02. www.lab4motion.com

Strona może nie polskojęzyczna ale wykonane przez polskie studio Deosite. Strona wspomagana przez js, ale robi wrażenie strony flashowej. Bardzo spodobał mi się pomysł na nawigację i animacje każdego z działów. Ładna, czysta, przejrzysta strona.


01. www.przeznaczenie.eu

Na koniec dla kontrastu strona trochę cięższa. Projekt wykonany przez Rafała Krawczyka. Oficjalna strona serialu „Przeznaczenie”, grafika w pełni oddaje charakter serialu. Może jest lekki chaos w contencie, ale mi się podoba.

A co Wy myślicie o tych stronach?